top of page

MENÜ

KAHVE / COFFEE

Türk Kahvesi

Damla Sakızlı Türk Kahvesi

Taze Demlenmiş Filtre kahve

Espresso

Americano

Cappuccino

Cafe latte

Piccolo Latte

Con Panna 

Maccihiato

Cortado

Mocha

Affagato

Latte Macchiato

Flat White

Iced Coffe

Iced Latte

Vegan Badem, Fındık, Soya, Yulaf latte

Hario V60

Sıcak Çikolata

El Yapımı Limonata

El Yapımı Karadut Suyu

Çay (Taze Demlenmiş Earl Grey, Bergamot Aromalı, Kakuleli çay)

Cold Brew                     

Cold Drip

Monin Karamel, Monin Fındık, Monin White Chocolate, Monin Vanilya Şurubu           

Su Premium 400ml

Doğal Maden Suyu 200ml

Premium Maden Suyu 250ml

Sade Gazoz 200 ml

Zencefilli Gazoz 250 ml

Şekersiz Gazoz 250 ml

DONDURMA–ICE CREAM

Sade Dondurma - Plain

Fıstıklı Dondurma - Pistachio

Çikolatalı Dondurma - Chocolate

Karadutlu Dondurma – Black Mulberry

Damla Sakızlı Dondurma – Gum Mastic

Parça Çikolatalı Dondurma – Chocolate Pieces

Kahveli Dondurma - Coffee

Kavunlu Dondurma – Melon

Çilekli Dondurma – Strawberry

Kestaneli Dondurma – Chestnut

Portakallı Dondurma - Orange

 

ÇİKOLATA – CHOCOLATE

Spesiyal Çikolata (Praline) 

El yapımı-Vegan Çikolata / Artisan - Vegan Chocolate

Belçika Çikolatası / Belgian Chocolate

El yapımı Çikolata: İçerisinde %70 kakao ve kakao yağı olan, kimyasal katkı içermeyen çikolatalarımızı tatmak ister misiniz? El yapımı çikolataların üretimi; fabrika makinaları ile değil, gerçek çikolatanın eritilip mermer üzerinde soğuması sürecini kapsayan geleneksel temperleme yöntemi ile yapılmaktadır. Bitter çikolata anti oksidandır, cilt sağlığına iyi gelir, kan şekerinizi düzenler, diyabet düşmanıdır, felç riskini aza indirir, kalp dostudur, yağ yaktırır, enerji kaynağıdır. Söz- Nişan - Düğün ve özel günlerinizde hediyelik el yapımı çikolatalarımızı kişiye özel tasarlıyoruz. Vegan, glutensiz, şekersiz, stevialı, bitter, sütlü, badem ezmeli, cevizli, İncirli, elmalı, goji berry, franbuazlı, lavantalı, karamelli, zereshk üzümlü, antep fıstıklı, fındıklı, bademli, vişne likörlü, viskili, jagerli, damla sakızlı, tahinli, susamlı, hindistan cevizli, portakallı, kajulu, madlen, sade el yapımı (artizan) çikolatalarımızın her biri minik bir pasta gibidir.

 

BADEM EZMESİ

Balıkesir Bademinden ayıklanan bademlerin su, limon ve pancar şekerinin ezilmesi ile yaptığımız tatlımız Türkçe, İngilizce ve yunanca hazırlanan hediyelik Ayvalıkzade kutusu ile beğeninize sunuldu. Doğduğu yerin Edirne olduğu bilinen tatlı, gezginler ile Avrupa’ya taşınmış ve “Marzipan” ismiyle Avrupa mutfağında yerini almıştır. Mistik gelenekte badem bir sırrı sembolize eder. Sır denen şeyde çoğu zaman bir hazine olur. Badem ağacı duyarlılık ve narinlik ifade eder. Kış aylarının sonunda birazcık güneş görse hemen inanır ve baharı müjdelemek için sabırsızlandığından birden çiçeklerini açıverir ama az sonra beklemediği ayazı yer ve düş kırıklığına uğrar. İşte bu olay onun masumiyet ve samimiliğinin bir yansıması olarak değerlendirilir. Çiçekleri erguvani rengidir.

 

KURABİYE

Balıkesir bademinden üretilen, ağızda atomlarına ayrılan, bi lokmacık ebatlarda nefis kare kurabiyemiz Türkçe, İngilizce ve Yunanca hazırlanan hediyelik Ayvalıkzade kutusu ile beğeninize sunuldu. Badem yemenin en güzel ikinci yoludur. Selanik’te Kavala Kurabiyesi istediğinizde “.O Selanik Kurabiyesidir” derler. Edirne ve Ayvalık’a mübadele ile geldiği söylenir. Diğer adı Aydede kurabiyesidir. Asla un kurabiyesi değildir. 40 yıl hatırlı Türk kahvelerinizin yanına lezzetli uyum gösterir.

 

LOKUM

Hurma suyu ile tatlandırılan şeker ilavesiz çifte kavrulmuş, antep fıstıklı, narlı, zereşk üzümlü, karadutlu ve bol bademli özel minik lokumlarımız size ve misafirlerinize sağlıklı tebessümler sunar.

 

KOLONYA

Ayvalık Zeytin Çiçeği Kolonyası

 

SÖZ NİŞAN DÜĞÜN KIZ İSTEME ÇİKOLATASI

Sonsuza dek sürmesini dilediğimiz mutluluğunuza taze ve kaliteli el yapımı çikolatalarımızla tat katıyoruz. Özel günleriniz için kişiye özel çikolata ve çiçek tasarımlarımızla hizmetinizdeyiz. Ağzınızın tadını kaçırmayan, ipek kurdele kesilmeden önce ailelerin yüzünü güldüren hediyelik el yapımı katkı maddesi içermeyen çikolatalarımızın her biri minik bir pasta gibidir.

 

AYVALIK HEDİYELİK EŞYA

Ayvalık Kahve Kupası – Porselen Mug - Ayvalık mimari dokusu ile özgünlüğünü korumuş özel bir kasaba. Ayvalıkımızı 10 cm lik bir yüzeyde kısaca nasıl anlatırız diye düşündük ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Kübra Teber ile yolumuz kesişti. Kendisinin Ayvalık sevgisi tasarımına ve bize yansıdı. Kısa zamanda Ayvalık kahve kupamızın pek çok müdavimi oldu. Kimisi 7 yıl sürecek yelkenli ile dünya turuna yanlarında kahve kupalarımızı götürdü, kimisi AyvalıkzadE porselen kupamız ile Avrupanın ilk kafelerini gezmeye başladı. Biz bu tasarımı daha sonra badem ezmesi, Kavala kurabiyesi kutularımıza ve mağazamızın iç mimarisine taşıdık. Kahvemizi ne ile içtiğimiz her zaman tek ve rakipsiz. Damak tadımıza yakışır ve hayran olduğumuz en güzel Ayvalık tasarımlı porselen kupamız ile kahvemizi içiyoruz.

 

KİTAP

Alakarga Yayınlarına ait ve Ayvalık’ta yaşayan/yaşamış yazarların iyi edebiyat eserlerini iyi kahvelerimizin yanına alabilirsiniz. 2012 yılında kurulan Alakarga Yayınları dünya klasiklerinden çağdaş dünya edebiyatına, bunların yanında sanat ve yazın kuramlarına dair kitaplar hazırlayan bir yayınevidir. "Çağdaş Dünya Edebiyatı" serisi ile günümüz önemli yazarlarının seçkin metinlerini, "Klasikler" serisi ile daha önce okurla buluşmuş olan klasiklerin yanı sıra dilimize ilk kez çevirisi yapılan önemli eserleri, "Düşünce Serisi" ile kurgu dışı farklı disiplinlerle ilgilenen okurlara hitap eden kitapları okurlarla buluşturmaktadır. Yayınevi 2015 yılında Dünya Kitap tarafından düzenlenen ödüllerde Yılın Yayınevi seçilmiştir.

bottom of page