top of page

Ayvalık Kahve Kupası

AyvalıkzadE Sembolleri (RESİM -2)

AyvalıkzadE kurucularının aynı zamanda kahve araştırmacısı olduğunu misafirleri bilir. En iyi kahvenin kişinin damak tadına bağlı olduğunu her yerde anlatırlar. Peki bizler hangi kahveyi içiyoruz? İşte bu sorunun cevabı tek değil. Değişken. Fakat kahvemizi ne ile içtiğimiz her zaman tek ve rakipsiz. Damak tadımıza yakışır ve hayran olduğumuz en güzel Ayvalık tasarımlı porselen kupamız ile kahvemizi içiyoruz. Tasarımcısı Ayvalık’ta yaşıyor. Kübra Teber.

Ayvalık mimari dokusu ile özgünlüğünü korumuş özel bir kasaba. Ayvalıkımızı 10 cm lik bir yüzeyde kısaca nasıl anlatırız diye düşündük ve Kübra Teber ile yolumuz kesişti. Kendisinin Ayvalık sevgisi tasarımına ve bize yansıdı. Kısa zamanda Ayvalık kahve kupamızın pek çok müdavimi oldu. Kimisi 7 yıl sürecek yelkenli ile dünya turuna yanlarında kahve kupalarımızı götürdü ( www.instagram.com/baskaturluyasamak ) Kimisi AyvalıkzadE porselen kupamız ile Avrupanın ilk kafelerini gezmeye başladı. Biz bu tasarımı daha sonra badem ezmesi, Kavala kurabiyesi kutularımıza ve mağazamızın iç mimarisine taşıdık.

Kübra Teber 1991 yılında Samsun'da doğdu. Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim eğitimi aldı ve ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Çeşitli mimari projelerde iç mimar olarak çalıştı. Bazı reklam ve tv dizilerinde ise sanat yönetmeni asistanlığı yaptı. Sonrasında çocuk kitapları resimlemeye başladı. Kitapları yurtiçi ve yurtdışında yayımlandı. Şuanda da çocuklar için resimler çizmeye devam etmektedir.

#kubrateber #tasarım #ayvalık #sarımsaklı #cunda #altınova #küçükköy #ayvalıkvizyonu #zeytin #zeytinyağı #mug #bademezmesi #kurabiye #dunyaturubottom of page